TURKISH INDUSTRY HOLDINGTURKISH INDUSTRY HOLDINGTURKISH INDUSTRY HOLDING

Erzincan OSB de yıllık 60.000 Ton kapasiteli, dünyanın en yüksek teknolojisi ile üretim yapacak olan entegre tesisimizin yatırımına 2022 yılında başlanacaktır, üretime ise 2024 yılında  geçilmesi hedeflenmektedir. Yatırımın tamamlanıp işletmeye alınma süresi 24 aydır. Erzincan OSB de 193.000 m2 lik bir alanda gerçekleştirilecek olan yatırımda, toplam kapalı alan 49.000 m2 olacaktır.

Yıllık 60.000 Ton kağıt bobin üretiminin yanında, yılda 22.000 Ton havlu, peçete ve tuvalet kağıdı ürünlerinin konfeksiyon üretimlerinin yapılacağı tesislerde, dünyanın en yüksek teknolojisi ile yatırım gerçekleştirilecektir. 

Yatırım tutarı 144 milyon Euro olan kağıt entegre tesislerinde 283 kişi istihdam edilecektir. Yatırım kapasitemiz, Türkiye’deki temizlik kağıdı sektörünün kurulu kapasitesinin % 7 ini içermektedir.

İhracat hedefli olarak, Trabzon limanına yakınlığında dikkate alınarak yatırım yerine karar verilmiş olan Erzincan Kağıt Entegre Tesisleri San. ve Tic A.Ş. nin başlıca ihracat hedef ülkeleri ; Ukrayna, Rusya, Gürcistan, Azerbaycan, İran, Irak ve Suriye’dir. Ülke ekonomisine yıllık 90 milyon Euro ekonomik değer ve 40 milyon Euro ihracat geliri sağlanması hedeflenmektedir. 

Türkiye’de kurulu kağıt üretim tesisleri içinde entegre yapısı, kapasitesi, bobin genişliği ve seçilen teknoloji ile makine ekipmanları dikkate alındığında, Erzincan Temizlik Ürünleri Üretimi Entegre Tesisleri San. ve Tic. A.Ş. rekabet gücü en yüksek tesis olarak öne çıkmaktadır.

info@turkishindustryholding.com

Pazartesi – Cuma (8:00 – 18:00)

 Espadon Kule D-100 Kuzey Yanyol Caddesi, 34880 Kartal/İstanbul

2020 © All rights reserved by TIH MEDIA