TURKISH INDUSTRY HOLDINGTURKISH INDUSTRY HOLDINGTURKISH INDUSTRY HOLDING

Erzincan OSB de yıllık 404.000 m3 kapasiteli, dünyanın en yüksek teknolojisi ile üretim yapacak olan tesisimizin yatırımına 2022 yılında başlanacaktır.  Üretime ise 2024 yılında  geçilmesi hedeflenmektedir. Yatırımın tamamlanıp işletmeye alınma süresi 24 aydır.

Erzincan OSB de 333.000 m2 lik bir alanda gerçekleştirilecek olan yatırımda, toplam kapalı alan 82.000 m2 olacaktır.

Yıllık 404.000 m3 MDF levha ve 20 milyon m2 Parke ürünlerinin üretimlerinin yapılacağı tesislerde, dünyanın en yüksek teknolojisi ile yatırım gerçekleştirilecektir. 

Yatırım MDF levha, tutkal, kağıt emprenye, melamin üretimi ile laminant parke üretimlerinin olduğu, entegre bir tesis olarak projelendirilmiştir. Yatırım tutarı 195 milyon Euro olan MDF ve Parke entegre tesislerinde 406 kişi istihdam edilecektir.

Yatırım kapasitemiz, Türkiye’deki en yüksek kapasiteli hat olup, MDF levha sektörünün kurulu kapasitenin %8 ini, parke üretim kapasitesininde % 8 ini içermektedir. 

İhracat hedefli olarak Trabzon limanına yakınlığında dikkate alınarak yatırım yerine karar verilmiş olan, Erzincan MDF Levha ve Parke Entegre Tesisleri San. ve Tic A.Ş. nin başlıca ihracaat hedef ülkeleri ; Ukrayna, Rusya, Gürcistan, Azerbaycan, İran, Irak ve Suriye’dir. 

Ülke ekonomisine yıllık 116 milyon Euro ekonomik değer ve 60 milyon Euro ihracaat geliri sağlanması hedeflenmektedir. 

Türkiye’de kurulu MDF levha ve Parke üretim tesisleri içinde entegre yapısı, kapasitesi, pres genişliği, pres uzunluğu ve seçilen teknoloji ile makine ekipmanları dikkate alındığında, Erzincan MDF Levha ve Parke Ürünleri Üretimi Entegre Tesisleri San. ve Tic. A.Ş. rekabet gücü en yüksek tesis olarak öne çıkmaktadır.

info@turkishindustryholding.com

Pazartesi – Cuma (8:00 – 18:00)

 Espadon Kule D-100 Kuzey Yanyol Caddesi, 34880 Kartal/İstanbul

2020 © All rights reserved by TIH MEDIA