TURKISH INDUSTRY HOLDINGTURKISH INDUSTRY HOLDINGTURKISH INDUSTRY HOLDING

Malatya OSB de yıllık 18.000.000 m2 kapasiteli, dünyanın en yüksek teknolojisi ile üretim yapacak olan tesisimizin yatırımına 2022 yılında başlanacaktır. Üretime ise 2024 yılında geçilmesi hedeflenmektedir. Yatırımın tamamlanıp işletmeye alınma süresi 24 aydır.

Malatya OSB de 200.000 m2 lik bir alanda gerçekleştirilecek olan yatırımda, toplam kapalı alan 71.000 m2 olacaktır. Yıllık 18.000.000 m2 büyük ebatlı dış cephe ve kaplama levha ürünlerinin üretimlerinin yapılacağı tesislerde, dünyanın en yüksek teknolojisi ile yatırım gerçekleştirilecektir. 

Yatırım büyük ebatlı kaplama levha üretim hatlarının olduğu, entegre bir tesis olarak projelendirilmiştir. Yatırım tutarı 184 milyon Euro olan seramik karo entegre tesislerinde 672 kişi istihdam edilecektir. 

Yatırım kapasitemiz, Türkiye’deki en yüksek kapasiteli pres, en uzun ve en geniş fırın olarak, granit ve seramik sektörünün en yüksek teknoloji ve rekabet gücüne sahip yatırımı olacaktır. 

Yatırımımız, Türkiye’deki granit ve seramik sektörünün kurulu kapasitenin % 4 ‘ünü içermektedir. İhracat ve doğudaki kalkınma programına uygun olarak yatırım yerine karar verilmiş olan Malatya Granit Levhaları ve Karo Üretimi Entegre Tesisleri San ve Tic A.Ş. nin başlıca ihracat hedef ülkeleri; Gürcistan, Azerbaycan, İran, Irak, Suriye ve Akdeniz ülkeleridir.

Ülke ekonomisine yıllık 117 milyon Euro ekonomik değer ve 45 milyon Euro ihracat geliri sağlanması hedeflenmektedir. 

Türkiye’de kurulu granit ve seramik karo tesisleri içerisinde pres kapasitesi en büyük, fırın boyu ve genişliği en uzun olan yatırımımız, seçilen teknoloji ile makine ekipmanları dikkate alındığında, Malatya Granit Levhaları ve Karo Üretimi Entegre Tesisleri San. ve Tic. A.Ş. rekabet gücü en yüksek tesis olarak öne çıkmaktadır.

info@turkishindustryholding.com

Pazartesi – Cuma (8:00 – 18:00)

 Espadon Kule D-100 Kuzey Yanyol Caddesi, 34880 Kartal/İstanbul

2020 © All rights reserved by TIH MEDIA